Dubaj
Island
Gruzie a Abcházie
Krkonoše
Godeanu a Retezat
Švýcarsko

Gornergratbahn

Gornergratbahn, nebo také Gornergrat-Monte Rosa-Bahnen, je ozubená železnice ve Švýcarských Alpách. Gornergratbahn vede údolím Mattertal z města Zermatt pod vrchol Gornergrat, kde se nachází horní zastávka zubačky v nadmořské výšce 3089 metrů nad mořem. Trasa zubačky Gornergratbahn měří 9,3 kilometrů a vlaková souprava na ní překoná výškový rozdíl 1485 metrů. Do provozu byla železnice uvedena roku 1898 a stala se tak první elektrickou ozubenou železnicí ve Švýcarsku.

Obrázek k seriálu Švýcarsko 2012

Poslední den ve Švýcarských Alpách si chceme udělat nenáročný, pohodový výlet. Vyjedeme zubačkou na Gornergratbahn a vydáme se pěšky dolů po boku slavné hory Matterhorn, na kterou budeme mít po celou dobu krásné výhledy. Nakonec trasa nebude zas tak krátká a tím pádem pohodová, jak jsme mysleli, ale to se dovíme až v průběhu dne.

číst celý článek

reklamní sdělení

MegaUbytovanie.sk

Plánujete dovolenou na Slovensku? Pokud hledáte cenově dostupné ubytování na Slovensku, určitě využijte portál MegaUbytování, kde si najdete ubytování napříč celým Slovenskem. Oblíbené ubytovací zařízení pro návštěvníky z Česka najdete hlavně v katalogu Podhájská ubytování, kde termální voda připomíná vodu z Mrtvého moře. Pokud plánujete zažít něco nového vyzkoušejte Velký Meder ubytování, kde najdete moderní aquapark, který patří mezi nejnavštěvovanější na Slovensku. Zveme Vás na Slovensko. Zažijte dovolenou na Slovensku jako nikdy předtím.

Seriály

více o seriálech


Novinky

Království, kterému vládne dechberoucí příroda! Seznamte se s působivou severskou exotikou, která uc...


Země slonů, orchidejí a svobody! Seznamte se s tropickým královstvím, ve kterém není nouze o zážitky...

zobrazit všechny