Dubaj
Island
Gruzie a Abcházie
Krkonoše
Godeanu a Retezat
Švýcarsko

Gornergratbahn

Gornergratbahn, nebo také Gornergrat-Monte Rosa-Bahnen, je ozubená železnice ve Švýcarských Alpách. Gornergratbahn vede údolím Mattertal z města Zermatt pod vrchol Gornergrat, kde se nachází horní zastávka zubačky v nadmořské výšce 3089 metrů nad mořem. Trasa zubačky Gornergratbahn měří 9,3 kilometrů a vlaková souprava na ní překoná výškový rozdíl 1485 metrů. Do provozu byla železnice uvedena roku 1898 a stala se tak první elektrickou ozubenou železnicí ve Švýcarsku.

Obrázek k seriálu Švýcarsko 2012

Poslední den ve Švýcarských Alpách si chceme udělat nenáročný, pohodový výlet. Vyjedeme zubačkou na Gornergratbahn a vydáme se pěšky dolů po boku slavné hory Matterhorn, na kterou budeme mít po celou dobu krásné výhledy. Nakonec trasa nebude zas tak krátká a tím pádem pohodová, jak jsme mysleli, ale to se dovíme až v průběhu dne.

číst celý článek

Doporučujeme

MegaUbytko.cz

Na stránkách našeho partnera MegaUbytko.cz najdete exkluzivní ubytování za výborné ceny s přímým kontaktem na ubytovatele. Navštivte oblíbenou lokalitu ubytování Krkonoše, kde si můžete vybrat z nejrůznější nabídky chat, chalup, apartmánů i penzionů. Ať už jste profesionální lyžař, začátečník nebo rodinka s malými dětmi, určitě si přijdete na své. Mezi nejznámější střediska u lyžařů patří ubytování Pec pod Sněžkou a ubytování Harrachov. Tato střediska nabízejí služby na nejvyšší úrovni, proto nečekejte, rezervujte si ubytování ještě dnes, sbalte rodinu a přátele a dovolená na horách se může začít.

Seriály

více o seriálech


Novinky

Království, kterému vládne dechberoucí příroda! Seznamte se s působivou severskou exotikou, která uc...


Země slonů, orchidejí a svobody! Seznamte se s tropickým královstvím, ve kterém není nouze o zážitky...

zobrazit všechny