Dubaj
Island
Gruzie a Abcházie
Krkonoše
Godeanu a Retezat
Švýcarsko

zřícenina hradu Landštejn

Ojedinělý románský komplex původního královského hradu z první poloviny 13. století. Jedna z nejrozsáhlejších a nejzachovalejších hradních zřícenin v Česku.
(49°1'27"N, 15°13'49"E) Ukázat místa v okolí

Mohutné zdi zříceniny Landštejn vystupují na vrcholu návrší z okolní krajiny jako připomínka dávné minulosti. Tak jako jiné zříceniny, i Landštejn láká mnoho návštěvníků, kteří se kromě obdivu nad jeho pozůstatky mohou pokochat výhledem do širokého okolí z hradní věže. Už jen to je dobrým důvodem Landštejn při toulkách Českou Kanadou nevynechat, pokud vás nenaláká samotný fakt, že jde o jednu z nejrozsáhlejších a nejzachovalejších hradních zřícenin u nás.

číst celý článek

reklamní sdělení

MegaUbytovanie.sk

Plánujete dovolenou na Slovensku? Pokud hledáte cenově dostupné ubytování na Slovensku, určitě využijte portál MegaUbytování, kde si najdete ubytování napříč celým Slovenskem. Oblíbené ubytovací zařízení pro návštěvníky z Česka najdete hlavně v katalogu Podhájská ubytování, kde termální voda připomíná vodu z Mrtvého moře. Pokud plánujete zažít něco nového vyzkoušejte Velký Meder ubytování, kde najdete moderní aquapark, který patří mezi nejnavštěvovanější na Slovensku. Zveme Vás na Slovensko. Zažijte dovolenou na Slovensku jako nikdy předtím.

Seriály

více o seriálech


Novinky

Království, kterému vládne dechberoucí příroda! Seznamte se s působivou severskou exotikou, která uc...


Země slonů, orchidejí a svobody! Seznamte se s tropickým královstvím, ve kterém není nouze o zážitky...

zobrazit všechny