Dubaj
Island
Gruzie a Abcházie
Krkonoše
Godeanu a Retezat
Švýcarsko

Rubriky

Bukovské Vrchy

Vrchy na polsko-slovensko-ukrajinskem pomezí s nejvyšší horou Kremenec. Roste tu rozmanitá květena a žije různorodá zvěřena od bobrů, lišek, vlků až po zubry a losi z Polska.

Přehled článků

České středohoří

České středohoří jej pohoří na severo-západě České republiky. Nejvyšším vrcholem Českého středohoří je vrchol Milešovka (837 m. n. m.).

Přehled článků

Českomoravská vrchovina

Českomoravská vrchovina (Vysočina) je pohoří na hranicích Čech a Moravy. Nejvyšší horou je Děvet skal (836 m n.m.). Ne příliš vysoké pohoří je rozlohou největším pohořím v České Republice.

Přehled článků

Českosaské Švýcarsko

Českosaské Švýcarsko je dvojce národních parků na Česko-německé státní hranici, rozléhající se přes Děčínskou vrchovinu a Labské pískovce. Národní park na České straně nese název České Švýcarsko, národní park na německé straně se jmenuje Saské Švýcarsko. Název pochází od švýcarských malířů, kteří zde působili.

Přehled článků

Český ráj

Český ráj je oblast ve středním Pojizeří, ve které se nachází spousta přírodních zajímavostí, nebo historických památek.

Přehled článků

Dubaj

Dubaj je jeden z emirátů tvořících Spojené Arabské Emiráty. Emirát Dubaj tvoří stejnojmenné velkoměsto a poušť.

Přehled článků

Editoriál

Vše z naší redakce, v rubrice "Editoriál" jsou užitečné infomace o provozu webu www.cestovatele.info.

Přehled článků

Doporučujeme

MegaUbytko.cz

Na stránkách našeho partnera MegaUbytko.cz najdete exkluzivní ubytování za výborné ceny s přímým kontaktem na ubytovatele. Navštivte oblíbenou lokalitu ubytování Krkonoše, kde si můžete vybrat z nejrůznější nabídky chat, chalup, apartmánů i penzionů. Ať už jste profesionální lyžař, začátečník nebo rodinka s malými dětmi, určitě si přijdete na své. Mezi nejznámější střediska u lyžařů patří ubytování Pec pod Sněžkou a ubytování Harrachov. Tato střediska nabízejí služby na nejvyšší úrovni, proto nečekejte, rezervujte si ubytování ještě dnes, sbalte rodinu a přátele a dovolená na horách se může začít.

Seriály

více o seriálech


Novinky

Království, kterému vládne dechberoucí příroda! Seznamte se s působivou severskou exotikou, která uc...


Země slonů, orchidejí a svobody! Seznamte se s tropickým královstvím, ve kterém není nouze o zážitky...

zobrazit všechny