Dubaj
Island
Gruzie a Abcházie
Krkonoše
Godeanu a Retezat
Švýcarsko

Protestantský kostel ve městě Hrob

Protestantský kostel ve městě Hrob je kostel, který se významně zapsal do celoevropských dějin. Kostel byl postaven roku 1614 a 11. prosince 1617 byl zbourán vojskem oseckého hejtmana. Důvod byl, že byl postaven bez svolení oseckého kláštera, na jehož pozemku byl postaven. Navíc byl postaven ze stavebního materiálu kláštera v Oseku. Místní protestanté tohle považovali za porušení Rudolfova majestátu o náboženské svobodě. Události vyvrcholily ve 2. pražskou defenestrací, který spustila třicetiletou válku.
(50°39'27"N, 13°43'23"E) Ukázat místa v okolí

Titulkové věty se mohou zdát nesmyslné, ale pokud víme, o čem je řeč, není tomu tak. Hrob je totiž jméno městečka na okrese Teplice na úpatí Krušných hor. Takže, vydejme se do Hrobu a do jeho okolí a určitě se tam třeba budeme chtít vrátit.

číst celý článek

reklamní sdělení

MegaUbytovanie.sk

Plánujete dovolenou na Slovensku? Pokud hledáte cenově dostupné ubytování na Slovensku, určitě využijte portál MegaUbytování, kde si najdete ubytování napříč celým Slovenskem. Oblíbené ubytovací zařízení pro návštěvníky z Česka najdete hlavně v katalogu Podhájská ubytování, kde termální voda připomíná vodu z Mrtvého moře. Pokud plánujete zažít něco nového vyzkoušejte Velký Meder ubytování, kde najdete moderní aquapark, který patří mezi nejnavštěvovanější na Slovensku. Zveme Vás na Slovensko. Zažijte dovolenou na Slovensku jako nikdy předtím.

Seriály

více o seriálech


Novinky

Království, kterému vládne dechberoucí příroda! Seznamte se s působivou severskou exotikou, která uc...


Země slonů, orchidejí a svobody! Seznamte se s tropickým královstvím, ve kterém není nouze o zážitky...

zobrazit všechny