Dubaj
Island
Gruzie a Abcházie
Krkonoše
Godeanu a Retezat
Švýcarsko

Protestantský kostel ve městě Hrob

Protestantský kostel ve městě Hrob je kostel, který se významně zapsal do celoevropských dějin. Kostel byl postaven roku 1614 a 11. prosince 1617 byl zbourán vojskem oseckého hejtmana. Důvod byl, že byl postaven bez svolení oseckého kláštera, na jehož pozemku byl postaven. Navíc byl postaven ze stavebního materiálu kláštera v Oseku. Místní protestanté tohle považovali za porušení Rudolfova majestátu o náboženské svobodě. Události vyvrcholily ve 2. pražskou defenestrací, který spustila třicetiletou válku.
(50°39'27"N, 13°43'23"E) Ukázat místa v okolí

Titulkové věty se mohou zdát nesmyslné, ale pokud víme, o čem je řeč, není tomu tak. Hrob je totiž jméno městečka na okrese Teplice na úpatí Krušných hor. Takže, vydejme se do Hrobu a do jeho okolí a určitě se tam třeba budeme chtít vrátit.

číst celý článek

Doporučujeme

MegaUbytko.cz

Na stránkách našeho partnera MegaUbytko.cz najdete exkluzivní ubytování za výborné ceny s přímým kontaktem na ubytovatele. Navštivte oblíbenou lokalitu ubytování Krkonoše, kde si můžete vybrat z nejrůznější nabídky chat, chalup, apartmánů i penzionů. Ať už jste profesionální lyžař, začátečník nebo rodinka s malými dětmi, určitě si přijdete na své. Mezi nejznámější střediska u lyžařů patří ubytování Pec pod Sněžkou a ubytování Harrachov. Tato střediska nabízejí služby na nejvyšší úrovni, proto nečekejte, rezervujte si ubytování ještě dnes, sbalte rodinu a přátele a dovolená na horách se může začít.

Seriály

více o seriálech


Novinky

Království, kterému vládne dechberoucí příroda! Seznamte se s působivou severskou exotikou, která uc...


Země slonů, orchidejí a svobody! Seznamte se s tropickým královstvím, ve kterém není nouze o zážitky...

zobrazit všechny