Dubaj
Island
Gruzie a Abcházie
Krkonoše
Godeanu a Retezat
Švýcarsko

Štítky

Alaverdi

Alaverdi (arménsky Ալավերդի) je průmyslové město na severu Arménie v údolí řeky Debed. Je zde měděný důl a lanovka ke klášteru Sanahin.

(41°6'0"N, 44°39'19"E)

Přehled článků

Alberk

Alberk je neznámý hrad z druhé poloviny 13. století, který dnes nazýváme Alberk, někdy také Hausberk. Alberk se nachází v Krušných horách poblíž obce Černice.

(50°33'50"N, 13°30'45"E)

Přehled článků

Albrechtická štola

Albrechtická štola je důlní dílo v Krušných horách odvádějící vody Šramnického a Albrechtického potoka mimo oblast těžby v Horním Jiřetíně. Albrechtická štola byla vybudována v letech 1978/79.

(50°33'50"N, 13°30'54"E)

Přehled článků

Alexandrova rozhledna

Alexandrova rozhledna (490 m. n. m.) je volně přístupná rozhledna nad Adamovem v Moravském krasu. Pár metrů od rozhledny se nachází i stejnojmenné turistické rozcestí.

(49°17'53"N, 16°40'24"E)

Přehled článků

Alfrédka

Alfrédka (1080 m. n. m.) je bývalá turistická chata kousek od vrcholu Jelenka v pohoří Jeseníky. Alfrédka vyhořela a dnes je kousek od trosek chaty bufet.

(50°1'10"N, 17°12'49"E)

Přehled článků

Doporučujeme

MegaUbytko.cz

Na stránkách našeho partnera MegaUbytko.cz najdete exkluzivní ubytování za výborné ceny s přímým kontaktem na ubytovatele. Navštivte oblíbenou lokalitu ubytování Krkonoše, kde si můžete vybrat z nejrůznější nabídky chat, chalup, apartmánů i penzionů. Ať už jste profesionální lyžař, začátečník nebo rodinka s malými dětmi, určitě si přijdete na své. Mezi nejznámější střediska u lyžařů patří ubytování Pec pod Sněžkou a ubytování Harrachov. Tato střediska nabízejí služby na nejvyšší úrovni, proto nečekejte, rezervujte si ubytování ještě dnes, sbalte rodinu a přátele a dovolená na horách se může začít.

Seriály

více o seriálech


Novinky

Království, kterému vládne dechberoucí příroda! Seznamte se s působivou severskou exotikou, která uc...


Země slonů, orchidejí a svobody! Seznamte se s tropickým královstvím, ve kterém není nouze o zážitky...

zobrazit všechny