Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí, Piccadilly Circus

První díl prohlídky Londýna nás zavede do Buckinghamského paláce, na Trafalgarské náměstí a Piccadilly Circus.

hodnocení článku
  •  

Nikdo nehodnotil


Vaše hodnocení

Do Londýna, hlavního města Velké Británie, jsem zavítala již několikrát a myslím, že se tam ještě párkrát vydám. Londýn nabízí nepřeberné množství možností a prozatím nebylo v mých silách je všechny vidět, vyzkoušet, okusit atd. Pokusím se však představit alespoň ty nejdůležitější (a nejznámější) místa, která by žádný turista neměl minout.

Buckinghamský palác

Když se vydáte do Londýna, s největší pravděpodobností vystoupíte na autobusovém nádraží Victoria Coach Station. Odtud je nejlepší se vydat k první významné dominantě Londýna, Buckinghamskému paláci (Buckingham Palace), který je vzdálený zhruba necelých patnáct minut chůze. Před Buckinghamským palácem, oficiálním sídlem britského panovníka, se obrňte trpělivostí, protože k prodírání se davy turistů ji budete potřebovat. Pokud Londýn navštívíte v období od konce července do konce září, máte dokonce možnost palác navštívit i vevnitř. Po zaplacení vstupného, které činí 19 liber, vám bude umožněno nahlédnout do devatenácti místností v západním křídle paláce. Před palácem se nezapomeňte vyfotit před památníkem královny Viktorie a poté se můžete vydat širokou ulicí The Mall, kterou dojdete přímo k dalšímu bodu na trase.

Památník královny Viktorie před Buckinghamským palácem

Obr. 1. Památník královny Viktorie před Buckinghamským palácem

Trafalgarské náměstí

Trafalgarské náměstí (Trafalgar Square) původně sloužilo jako místo, kde se nacházely královské stále. Zhruba v polovině 19. století ovšem dostalo svou součanou podobu a nyní je místem, které připomíná Bitvu u Trafalgaru, ve které v roce 1805 briské námořnictvo zvítězilo. Uprostřed náměstí stojí Nelsonův sloup (Nelson’s Column) obklopený fontánami a čtyřmi velikými bronzovými sochami lvů, které po většinu času slouží jako rozptýlení pro malé turisty. Na Trafalgarském náměstí naleznete i Národní galerii (National Gallery), ve které se můžete pokochat uměleckými díly, jejichž vznik je datován do období zhruba od 13. do 20. století. Vstup do galerie je zdarma.

Národní galerie - Trafalgarské náměstí, Londýn

Obr. 2. Národní galerie – Trafalgarské náměstí, Londýn

Piccadilly Circus

Když se z Trafalgarského náměstí vydáte ulicemi Pall Mall E a Haymarket, přijdete přímo k Piccadilly Circus. Jedná se o známý londýnský dopravní uzel a nejspíše ho budete znát díky jeho spojení s neonovými reklamami. Budete-li si chtít na chvíli odpočinout a podívat se, co vám je prostřednictvím reklam nabízeno, můžete se posadit k fontáně Shaftesbury Memorial Fountain, kterou tady postavili na konci devatenáctého století. Popřípadě můžete zavítat do některého z obchodů se suvenýry, kde seženete snad téměř vše, na co si vzpomenete. Od klíčenek, přes čaje a skleničky, až po ručníky atd.

Piccadilly Circus, Londýn

Obr. 3. Piccadilly Circus, Londýn

článek je součástí seriálu: Poznejte Londýn

Seriál, ve kterém nás Taťána Ochmanová provede Londýnem.


diskuse

vložit nový příspěvek
  • Další zajímavá místa v Londýně

  • Vojta
  • 29.08.2014 | 19:05

Hodně pěkné místa, nedávno jsem tam byl poprvé a památky se mi hodně líbily. Před cestou jsem hodně hledal a celkem pěkný seznam zajímavých míst a tipů jsem našel tady http://jentop10.cz/londyn-desitka-nejatraktivnejsich-turistickych-mist/2/ ale těch pěkných míst je tam násobně více, na to by člověk potřeboval hodně dní, to všechno pořádně projít.