Isle of Wight

  • Jakub Samek
  • 30.05.2012
  • 12:00
  • Změněno: 27.05.2012 | 22:04

Kolem ostrova na kole, dlouhé písečné pláže, rušná přímořská letoviska, skvělé restaurace a mořské plody... to vše vám nabízí ostrov Isle of Wight u jižního pobřeží Anglie.

hodnocení článku
  •  

Nikdo nehodnotil


Vaše hodnocení

V posledních 7 letech našeho pobytu v Anglii jsme se vydali několikrát na ostrov Isle of Wight. Ostrov Wight leží u jižního pobřeží Anglie a je znám svými přírodními krásami, bílými útesy (hlavně na západním pobřeží), prázdninovými letovisky a dlouhými písečnými i oblázkovými plážemi. Celý ostrov se dá poklidnou 2-3 denní cyklotúrou objet, což vřele doporučujeme. Pokud by se vám líbili fotografie ve fotografii a chtěli byste projet ostrov na kole v našich stopách, doufáme, že vám níže uvedený průvodce přijde vhod.

Východní pobřeží

Doporučujeme vyjet z Londýna do přístavního města Portsmouth. Cesta vlakem trvá přibližně jednu hodinu a 40 minut. Zpáteční lístky nás stály okolo £30 na osobu (vlaková spojení je možno najít přes www.nationalrail.co.uk, pokud koupíte lístky s předstihem, získáte slevu).

Pokud máte v Portsmouth volnou chvíli, navštivte tamní rozhlednu ve tvaru plachty – Spinnaker Tower.

Vznášedlo na Isle of Wight

Obr. 1. Vznášedlo na Isle of Wight

Na Isle of Wight (do letoviska Ryde) se přepravíte lodí (odjíždí přímo od nádraží) nebo unikátním vznášedlem (doporučujeme, je to neopakovatelný zážitek, zpáteční lístek stojí £21). Prozkoumávat východní pobřeží ostrova Wight je asi nejlepší na kole. Vypůjčte si ho u TAV Cycles (pronájem stojí £12 na den).

Cyklotrasa vede z města Ryde, kolem pláže přes letovisko Sandown do malého městečka u moře, Shanklinu. Tam si odpočinete na pláži a můžete zajít do jedné z restaurací např. na námi doporučované grilované sardinky na olivovém oleji.

Isle of Wight - pobřeží

Obr. 2. Isle of Wight – pobřeží

Západní pobřeží

Doporučujeme vyjet z Londýna do vesničky BrockenhurstNew Forestu. Cesta vlakem trvá přibližně jednu hodinu a 35 minut, zpáteční lístky nás stály okolo £20 na osobu (vlaková spojení je možno najít přes www.nationalrail.co.uk, pokud koupíte lístky s předstihem, získáte slevu).

Brockenhurstu si u Cyclexperience půjčte kolo (pronájem stojí £14 na den) a po cyklostezkách a málo frekventovaných silničkách přejedete k moři do městečka Lymington. Odtud jezdí na Isle of Wight, do malého přístavu Yarmouth, pravidelný trajekt.

Yarmouth je krásné městečko, kde stojí za to chvíli pobýt a zajít si na něco dobrého. Pak se již po cyklostezkách vydejte ke známým The Needles (bílé útesy ve tvaru jehel majestátně vyčnívající nad hladinu moře).

Doporučujeme se zastavit na večeři v restauraci The Water Front v Totland Bay. Kromě dobrého jídlo (mořských plodů) jsou tam úchvatné výhledy na moře při zapadajícím slunci (ráj pro romantiky).

Pokud se tedy chystáte do Anglie, pokuste se ostrov Isle of Wight zařadit do vašeho cestovního plánu. Nebudete zklamáni.

Fotogalerie – Isle of Wight

Jakub a Eva

Jakub a Eva přispívají do Nezávislého průvodce Londýnem, Anglií a Skotskem (MINTY TRIPS). Najdete tam vše, co jste kdy potřebovali vědět při vašich cestách do Velké Británie. Průvodce je sestaven lidmi, kteří v Británii žijí, obdivují její krásy a místa, která doporučují, dobře znají.

Článek byl převzat z webu MINTY TRIPS se svolením autorů a provozovatelů webu.

diskuse

vložit nový příspěvek